top of page

Izviren pristop h glasbenemu poučevanju

Poučevanje je namenjeno tako začetnikom kot tistim, ki že imajo nekaj glasbenega predznanja - ne glede na starost.

Vrsto let izkušenj na področju poučevanja glasbe (Glasbena šola Muzika Viva Ljubljana, Glasbena šola Šentjur, OŠ Frana Roša Celje, Srednja ekonomska šola Celje, Gimnazija Center Celje), je pripeljala do spoznanj, ki botrujejo sveži metodi glasbenega poučevanja, ki temelji na sočasnem podajanju različnih glasbenih veščin, potrebnih za poustvarjanje, kot tudi za ustvarjanje glasbe.

 

Pouk poteka ob sočasnem učenju inštrumenta, petja, kot tudi drugih veščin; to so glasbena ustvarjalnost, glasbena teorija, poznavanje glasbenega sloga in snemanja glasbe.

Prva ura je brezplačna.

Foto - Egon Bajt

Ob izobraževanju se slušatelji srečujejo z različnimi glasbenimi slogi, saj koncept razumevanja glasbe temelji na spoštovanju vseh glasbenih slogov, tako sodobnih (pop, rock, R&B, jazz, ...), kot tudi klasičnih (od renesanse do sodobne klasične in ljudske - etno glasbe). Dejstvo je, da energijo lepega, ki jo ponuja glasba, najdemo praktično v vsakem glasbenem žanru. Prav tako je tudi dejstvo, da je rešeto zgodovine, pravzaprav edino zanesljivo "sredstvo", ki ločuje dobro glasbo od slabe. Seveda je precej zanesljiva tudi osebna selekcija, ki pa je pogojena s širokimi glasbenimi izkušnjami (lahko samo kot poslušalec), kot tudi čustvene odprtosti do drugačnosti. Seveda je lahko posameznikova duša bolj naklonjena določenemu glasbenemu slogu, vendar se glasbeni okus sčasoma tudi spreminja, kot se spreminja človekova osebnost. Zato je toliko bolj pomembno poznavanje različnih vrst glasbe, ki nam v določenem trenutku lahko izpolnijo trenutek. Poznavanje sloga je pomembno predvsem zaradi razumevanja glasbe, da se o njej pogovarjamo, da jo lažje "najdemo" in predvsem, da jo lažje poustvarimo.

 

Koncept poučevanja daje velik poudarek tudi na slušateljevo sproščeno psihofizično sprejemanje glasbe. Žal  neizprosen tempo življenja dandanes marsikomu odtuji sproščenost udov, ki je nujna za uživanje v glasbi. Spraviti sproščenost in s tem tudi ritem glasbe v telo, je eden od osnovnih ciljev, ki ga ponuja ta koncept poučevanja.

 

Za razliko od klasičnih glasbenih šol, zajema poučevaje tudi osnove glasbene produkcije, kar vključuje glasbeno, ustarjanje, kot tudi snemanje glasbe. Vsak slušatelj je do konca šolskega leta upravičen do lastnega profesionalnega studijskega posnetka. Poleg tega se slušateljev glasbeni napredek sproti zvočno beleži (snema).

 

Šola poleg poučevanja določenih inštrumentov, petja, glasbene produkcije, ponuja tudi izobraževanje na področju dirigiranja in zborovodstva. Poleg tega ponuja mentorstvo različnim glasbenim skupinam, tako vokalnim, instrumentalnim, kot tudi vokalno-instrumentalnim zasedbam.

 

Pouk se odvija v urejenem glasbenem studiu v Kocenovi ulici 4 v Celju.

 

Pedagoška ura traja od 45 minut do ene ure; odvisno od načina izobraževanja ali želje slušatelja. V primeru mentorstva različnim glasbenim zasedbam traja temin od 90 minut do največ treh ur (po dogovoru). Izjemoma se pouk lahko odvija tudi na domu slušatelja ali preko spleta.

Cena izobraževanja je 100 EUR mesečno. V ceno so všteti vsi stroški uporabe glasbene opreme, kot snemanja.

 

Šola zagotavlja učencem minimalno 4 pedagoške ure mesečno. V primeru učiteljeve ali učenčeve odsotnosti (bolezen ipd.), se manjkajoča ura nadomesti po dogovoru.

 

Vsak učenec ima možnost opravljati zaključni izpit iz inštrumenta in glasbene teorije na klasični glasbeni šoli, s čimer (ob uspešno opravljenem izpitu) pridobi uradno spričevalo. 

 

Za prijavo in vse dodatne informacije pokličite 041 939 831 ali pišite na matgor@matgor.com.

bottom of page